Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Dzień otwarty budowy Tunelu Pod Martwą Wisłą!

2014-10-06

Dzień otwarty budowy Tunelu pod Martwą Wisłą!

19 października 2014, godz. 10.00-14.00.

 

Agenda dnia otwartego. 

1.       Godz. 10.00 - Otwarcie terenu budowy i początek zwiedzania.

  • Wejście na teren budowy od strony Węzła Marynarki Polskiej zgodnie z oznaczeniami na rondzie. Służby techniczne pomogą Państwu w dojściu do terenu budowy.  Zwiedzamy jedną z wydrążonych rur Tunelu pod Martwą Wisłą. UWAGA – ze względu na toczące się prace i względy bezpieczeństwa ruch będzie odbywał się tylko w jedną stronę. W tunelu nie zawracamy!

 

  • Po wyjściu z tunelu bezpłatny autobus od wyjścia z tunelu dowiezie Państwa trasą Ku Ujściu- Brama Wyżynna- Dworzec Gdańsk Główny- Marynarki Polskiej.Sugerujemy przyjazd na dzień otwarty środkami komunikacji zbiorowej. A jak dojechać w okolice Letnicy? Podstawowym środkiem dojazdu będą tramwaje linii 10 na trasie z Siedlec przez Dworzec Główny do Nowego Portu, które w tym dniu kursują co 20 minut. Dodatkowo w tym dniu w godz. 09:30-15:30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie z Łostowic przez Chełm i Dworzec Główny do Nowego Portu. Linia 7 będzie funkcjonować co 10 minut.

    Również specjalnie w tym dniu zostanie uruchomiona linia autobusowa nr 158 na trasie z Wrzeszcza PKP przez Zaspę, "Drogą Zieloną" przez Letnicę do Nowego Portu. Autobusy linii 158 pojadą w godz. 09:30-15:30 z częstotliwością co 10 minut. Na wszystkich liniach obowiązuje taryfa zwykła.

 

  • Prosimy o ubranie wygodnego obuwia, zabranie ciepłej odzieży i racjonalne obliczenie własnych możliwości i sił. Spacer tunelem, to ponad 1,5 km pieszo, w budowlanych warunkach.

 

 2.      Godz. 12.00 -  Spacer tunelem z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 

 3.      Godz. 14.00 – Ostatni goście mogą wejść na teren budowy. Zakończenie dnia otwartego.

 

 Zapewniamy:

1.       Niezapomniane i unikalne wrażenia

2.       Zdobycie wiedzy inżynierskiej o pierwszym tego typu tunelu w Polsce

3.       Jedyna okazja przejścia suchą stopą, 35 metrów, pod lustrem Martwej Wisły

4.       Drobne upominki i darmowy poczęstunek

 

 


powrót