Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej

 

 

Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej obejmuje III etapy.

Pierwszy z nich, to GPKM- etap III A już zrealizowany. Obejmował  budowę nowej linii tramwajowej Chełm- Nowa Łódzka , przebudowę istniejących torów i sieci trakcyjnej wraz z infrastrukturą, zakup nowoczesnego taboru tramwajowego oraz przebudowę zajezdni. Dzięki realizacji projektu powstała nowa sieć połączeń tramwajowych. Wzrósł też komfort podróżowania tramwajami, zachęcający do korzystania z tego środka komunikacji.  Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - Etap III A był współfinansowany ze środków Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko

Drugi z etapów, to GPKM- etap III B, jest obecnie realizowany. Obejmuje  budowę nowej linii tramwajowej w dzielnicy Piecki- Migowo. Będzie ona przebiegać od Pętli Siedlce wzdłuż ul. Kartuskiej przez ul. Nowolipie, ul. Rakoczego do ul. Bulońskiej. Ta budowa jest  współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko.

Trzecim z etapów jest GPKM- etap III C, który także jest obecnie realizowany.  Obejmuje on budowę dojazdów do Pomorskiej Kolei Metropilitalnej  oraz przebudowę infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego. GPKM - etap III C jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.