3 najlepsze preparaty na owady dla koni

Odpowiedni preparat na owady dla koni to must have każdego posiadacza konia. Muchy końskie i inne owady są dla naszych koni niezwykle nieprzyjemne, a bolesne ukąszenia owadów mogą nieść za sobą poważne konsekwencje i wykluczyć konia z użytku na jakiś czas. Co więcej, niektóre insekty, takie jak meszki, komary i kleszcze przenoszą groźne dla życia i zdrowia choroby.

Przedstawiamy 3 najlepsze preparaty, które skutecznie odstraszają owady, niwelują uczucie świądu i pielęgnują powstałe już ukąszenia.

  1. Black Horse Fly Guard – żel jeździecki przeciw owadom

Preparat na owady dla koni wcale nie musi być w formie sprayu! Świadczy o tym środek przeciw owadom w żelu marki Black Horse, który znacząco zmniejsza ilość ukąszeń owadów. Co więcej, naturalna formuła zawiera specjalną kompozycję olejków eterycznych, która odstrasza meszki, kleszcze, komary, gzy i muchy końskie.

Dzięki żelowej formule preparat świetnie sprawdza się u koni, które nie tolerują środków w sprayu, można nałożyć go na wrażliwe okolice głowy konia. Sierść jest dokładnie pokryta przez preparat, dlatego zapewnia długotrwałą ochronę zarówno na padoku/pastwisku, jak i podczas treningu.

Producent wskazuje na możliwość użycia preparatu na skórę konia, jednak jest on tak naprawdę skomponowany do użycia zewnętrznego w stajni i w miejscach, w których przebywają konie. Spray o przyjemnym zapachu skutecznie odstrasza owady, a jego formuła jest odporna na warunki atmosferyczne i działa aż do 14 dni.

Spray należy rozpylić w korytarzy stajni, bukmanie, przy koniowiązie i myjce oraz innych pomieszczeniach, w których przebywają konie. Spray bardzo dobrze radzi sobie z kleszczami i innymi roznoszącymi choroby owadami. Przy użyciu preparatu w stajni warto jest również zadbać o odpowiednią wentylację i codzienne wybieranie obornika, którego zapach wabi insekty.

Rozpylony w stajni środek przeciw owadom zapewni koniom spokój od naprzykrzających się insektów.

Specyfik Horse Fitform na owady dla koni zawiera wiele naturalnych ekstraktów, których kompozycja bardzo dobrze odstrasza różnego typu muchy końskie i inne robaki. Spray należy zaaplikować w najwrażliwszych miejscach na ciele konia, a jeżeli chcesz, by ochrona była jeszcze lepsza, to zaaplikuj Horse Fitform na derki siatkowe, w których koń wychodzi na pastwisko. Ze względu na potrzeby koni, nie tylko latem, padok jest konieczny do utrzymania zwierzęcia w odpowiedniej kondycji, dlatego warto jest zadbać o jego komfort i zaaplikować produkty odstraszające różnego rodzaju owady.