Mattes – anatomiczna podkładka dla Twojego konia i nie tylko

Mattes to jedna z najpopularniejszych marek oferujących podkładki pod siodło wykonane z naturalnego futra. Futro najwyższej jakości pochodzi od owiec rasy merynos hodowanych w Australii. Podkładka zapewnia pełny komfort zwierzęciu podczas jazdy, swobodne krążenie powietrza, a wielu jeźdźców ceni jej właściwości znoszące stany zapalne.

Jakie produkty ze skóry jagnięcej oferuje Mattes?

Zawarta w owczej wełnie lanolina jest naturalnym antyseptykiem niszczącym bakterie, dzięki czemu produkty świetnie zachowują się na ciele konia, nawet przy styczności z potem i innymi zabrudzeniami. Dodatkowo otwarta struktura wełny dzięki sprężystym włóknom zapobiega otarciom zapewniając ochronę grzbietu twojego konia, a także okolic mostka czy głowy, w przypadku użycia kantarów i popręgów Mattes.

Mattes oferuje wysokiej jakości podkładki pod siodło, czapraki, popręgi, owijki, nauszniki i ochraniacze, nie brakuje również derek i kantarów z owczym futrem.

Kto może używać podkładki Mattes?

Podkładki Mattes zmniejszające bolesność doceniane są w sporcie i szkółkach jeździeckich, gdzie końskie plecy narażone są na spore obciążenia. Podkładka Mattes pod siodło wykonana z owczej wełny pasuje pod każdy rodzaj siodła klasycznego, ponieważ w ofercie dostępnych jest kilka wersji pod różne typy siodeł. Należy pamiętać, że produkt ma wiele zalet, jednak źle użytkowany nie poprawi kondycji ciała konia. Należy mieć pewność, że siodło, którego używamy jest dobrze dopasowane do konia, nie powoduje ucisku w newralgicznych miejscach czy nie jest zbyt duże.